Aantal doden door verkeerde medicatie in Nederland

Afgelopen week was het in het nieuws: ‘Vermoedelijk 1 dode door verkeerde medicatie in het VUmc.

Negen patiënten van het Amsterdamse ziekenhuis VUmc hebben begin maart door een vergissing bij de bereiding van medicatie een verkeerd medicijn toegediend gekregen. Een persoon is mogelijk hierdoor overleden.

Bron: Nu.nl

Naar schatting jaarlijks 1.200 doden in Nederland door verkeerde medicatie

Uit onderzoek dat door de Universiteit Utrecht (2015) blijkt dat jaarlijks meer dan 40.000 mensen worden opgenomen in het ziekenhuis omdat ze het slachtoffer zijn van een verkeerde combinatie van medicijnen of omdat ze een verkeerde hoeveelheid pillen hebben ingenomen.

Bent u slachtoffer of heeft u letsel opgelopen door verkeerde medicatie? Bel dan 0800 44 55 000 en vraag om advies bij een van onze gespecialiseerde letselschadeadvocaten.

    Volledige naam

    E-mailadres

    Telefoonnummer

    Volledige artikel over verkeerde medicatie

    Ik heb een volledig artikel geschreven over verkeerde medicatie en de oorzaken hiervan. Lees hier meer over de aantallen, de onderbouwing en de oorzaken van verkeerde medicatie.

    verkeerde medicatie met letselschade als gevolg
    Verkeerde medicatie met letselschade als gevolg

     

    Om de hoogte te bepalen van het smartengeld wordt veel gebruik gemaakt van de smarten geldwijzer. Aan de hand van een aantal vragen kunnen wij u een indicatie geven.

    Bereken het hier

    Schrijf u in voor onze nieuwsbrief
    Letselschade advocaat